Nimelised oreliviled

Peetri kiriku keskmine orel

Annetades Peetri kirikule nimelise orelivile, jäädvustate pühakotta enda või oma lähedase inimese nime ja mälestuse.

Igal teenistusel ja talitusel saadab orel taeva poole oma tänu ja palve tema eest.

Annetajate või nende nimed, kelle mälestuseks on orelivile annetus tehtud, on üles märgitud oreli kõrval oleval seinal.

Nimelised viled on jagatud suuruse järgi erinevatesse klassidesse, väiksemad viled 50 €  ning suurimad 3 000 €.

Annetustega toetatakse oreli iga-aastast hooldust ja häälestamist ning remontimist.

Annetusi saab teha EELK Tartu Peetri koguduse arvele:

SEB pank IBAN: EE271010152001811000

Swedbank IBAN: EE672200221010272018

NB! Ülekande selgitusse palume märkida: „orelivile annetus“ ja nimi, kelle nimele või kelle mälestuseks vile eest annetus tehakse ning annetaja isikukood. Annetused kogudusele on tulumaksusoodustusega.

Lapsed, kui oreliviled!

Ka lapse ristimise puhul on võimalik temale kinkida nimeline orelivile.

Ilus on, kui selle kingituse teeb ristivanem – paneb lapse auks ühe orelivile helisema. Nimelise vile kohta antakse välja  sertifikaat, mllel on kirjas nimelise orelivile andmed. Laps ei saa orelivilet koju kaasa, vaid oreli külgseinal asuvale tahvlile märgitakse vastava vile andmed ja lapse nimi, kelle nime auks see orelivile mängib ja hüüab.