Koorijuhile

Hea laulukoori dirigent! Soovite oma koorilauljatega osaleda Tartu Peetri koguduse jumalateenistusel, esitades õpitud laule? Palun lugege läbi alljärgnevad soovitused:

1. Jumalateenistus on üks tervik. Õpitud koorilaulud täiendavad seda tervikut, lähtudes jumalateenistuse temaatikast, sellel päeval loetavatest Piibli kirjakohtadest ja kirikukalendrist.
  2. Laulude esitamise koht jumalateenistuses lepitakse kokku koguduse õpetajaga.
  3. Koorilaulja ei tule jumalateenistusele esinema vaid oma lauluoskusega kaasa teenima!  Palun tuletage enne jumalateenistusele tulekut koorilauljatele meelde jumalateenistuse kord. Oluline on teada koguduse lauldavaid vastulaule,  tuletada meelde usutunnistus ja Meie Isa Palve. Koorilaulja osalegu aktiivselt kogu jumalateenistusel! Juhatust  saab luteri kirikus kasutatavast Kiriku Laulu- ja Palveraamatust. Alati saab abi koguduse muusikatöö korraldajalt, organistilt ja õpetajalt. Võimalik on kutsuda koguduse organist liturgia õppimiseks kooriproovi, või leppida kokku harjutuse aeg  kirikus.
  4. Jumalateenistuse vältimatu osa on koguduse koraal. Oluline on, et lauljad, kes osalevad jumalateenistusel, laulavad koraale kaasa. Jumalateenistusel lauldavate koraalide numbrid saab küsida eelnevalt koguduse õpetaja käest. Koraaliraamatud on müügil kiriku kantseleis. Laulude õppimiseks on võimalik abi saada koguduse töötegijatelt.
  5. Kooriharjutus lõppegu 30 minutit enne jumalateenistuse algust, et  kirikulised saaksid enne jumalateenistuse algust kirikuruumis palvetada, mõtiskleda ja olla vaikselt!

Tere tulemast lauldes kaunistama ja täiendama Tartu Peetri koguduse jumalateenistusi!

Loe ka: